Dla kogo pomocny będzie kredyt konsolidacyjny?

Gospodarka Polski nieustannie się rozwija co bezpośrednio przekłada się na dobrobyt obywateli. Jednak nadal większość osób nie jest w stanie zakupić mieszkania czy nawet bardziej kosztownych sprzętów za gotówkę, przez co są zmuszone do zaciągania kredytów w banku. W przypadku większej ilości zobowiązań, a tym samym większej liczby miesięcznych rat, łatwo można wpaść w spiralę długów oraz stać się niewypłacalnym. Dobrym sposobem na wyjście z takiej sytuacji i wyrwanie się ze spirali zadłużenia będzie połączenie kilku pożyczek w jedną za pomocą kredytu konsolidacyjnego, który cieszy się coraz większą popularnością. Jednak od początku.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Większość banków działających w Polsce posiada w swojej ofercie produkt o nazwie – kredyt konsolidacyjny, który może się okazać niezwykle praktycznym rozwiązaniem problemów finansowych. Jak wskazuje sama nazwa, kredyt konsolidacyjny, ma na celu skonsolidowanie, czyli połączenie zobowiązań. O tego typu pożyczkę mogą więc ubiegać się osoby, które mają zaciągnięte dwa bądź więcej kredytów czy pożyczek, w nawet kilku różnych instytucjach finansowych. Bank oferujący taką usługę bierze na siebie spłatę wszystkich zobowiązań finansowych klienta. W zamian do spłaty pozostaje nam jedna, niższa, wygodna do spłaty rata kredytu konsolidacyjnego. Jest to bardzo duże ułatwienie dla klienta. Dodatkowo nie musi on pamiętać o wszystkich swoich zaległościach gdyż są one skonsolidowane w jednym, wygodnym kredycie.

Kiedy warto skorzystać?

Z kredytów konsolidacyjnych korzystają przede wszystkim osoby, które mają problem z płynnością finansową i opłaceniem w terminie wszystkich swoich zobowiązań kredytowych. W przypadku skorzystania z takiej pożyczki, klient sam określa dogodną dla siebie liczbę rat. Mogą być one rozłożone nawet na kilkadziesiąt lat. Dzięki temu suma miesięcznych zobowiązań w znacznym stopniu się zmniejsza, co daje możliwość podreperowania domowego budżetu. Jednak opcja ta jest wykorzystywana nie tylko przez osoby, które mają problemy finansowe. Dzięki temu, że kredyt konsolidacyjny zmniejsza liczbę miesięcznych zobowiązań do jednego, to jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, dla osób, które nie radzą sobie z wieloma terminami spłaty i pragną uporządkować swoje finanse i zaprowadzić porządek w dokumentach. W praktyce okazuje się to tylko nieznacznie droższe, a zatem jest tego warte.

Warto pamiętać, że bank udzielający kredytu również zyskuje na zdobyciu nowego klienta, dlatego może mu zaproponować korzystne warunki pożyczki.

Gdzie ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

Osoby zainteresowane zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego powinny przede wszystkim zgłosić się do swojego banku. Placówka, w której prowadzimy konto bankowe doskonale orientuje się w naszej sytuacji finansowej, przez co formalności są ograniczone do minimum. Poza tym banki zawsze traktują swoich klientów priorytetowo, dlatego chętnie oferują im elastyczne raty i mniejsze oprocentowanie pożyczki. Również bank, w którym nie posiadamy konta może nam zaproponować ciekawe warunki współpracy, szczególnie jeśli zdecydujemy się na dłuższą współpracę.

Ekspert Kredytowy z firmy Habza Finanse  – radzi, aby rozważyć możliwość zamiany wszystkich zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny, nie tylko kiedy już znaleźliśmy się w dołku i nie stać nas na spłatę wszystkich rat, ale w sytuacji kiedy wysokość miesięcznych zobowiązań znacznie utrudnia nam funkcjonowanie. W ten sposób nie narazimy się bowiem na kolejne koszty w postaci odsetek od nieterminowej spłaty czy, co gorsza, kosztów windykacji należności. Kredyt konsolidacyjny daje nam szansę zmniejszenia wysokości miesięcznej raty, a tym samym ułatwi nam spłatę. Warto wiedzieć także o tym, że skonsolidować możemy nie tylko kredyty, ale także pożyczki czy bardzo popularne ostatnio chwilówki. W ten sposób pozbędziemy się uciążliwych zobowiązań, a do spłaty pozostanie nam dopasowana do naszej aktualnej sytuacji finansowej, znacznie niższa, rata kredytu konsolidacyjnego.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *