Dlaczego warto zainteresować się Self Storage

Ostatnimi czasy self storage, czyli inaczej samoobsługowy magazyn, to coraz popularniejsza inwestycja w wielu przedsiębiorstwach. Firmy wykorzystują takie miejsca do przechowywania zapasów towaru lub niepotrzebnych w biurze dokumentów. Najważniejsze jest to, iż takie miejsca są bardzo bezpieczne, tanie i przede wszystkim można o każdej porze dnia lub nocy dostać się do swojego schowka. W tym tekście opiszemy, jak dokładnie działa self storage i dlaczego warto zainteresować się wynajęciem magazynu w takim miejscu.

Self Storage – co to jest?

Koncepcja samoobsługowych magazynów powstała w Ameryce i staje się coraz popularniejsza również w naszym kraju. Self Storage polega na tym, że wynajmujemy powierzchnię na hali gdzie wydzielone są osobne pomieszczenia, w różnych rozmiarach i przechowujemy w niej ważne dla nas rzeczy, na które nie ma miejsca na przykład w firmie lub mieszkaniu. Warto wiedzieć, że to bezpieczne rozwiązanie, gdyż takie obiekty są pod ciągłym nadzorem Kontroli dostępu i nadzoru ochrony. Dzięki usłudze Self Storage wiele biznesów może wynajmować mniejsze biura, ponieważ mniej ważne dokumenty czy zapasy towaru przechowują w swoich magazynach.

Dlaczego Self Storage jest tak popularny?

Nasze potrzeby konsumpcyjne z roku na rok rosną. To sprawia, że firmy toną w towarze i dokumentacji. W domach brakuje nam przestrzeni na wszystkie przydatne przedmioty lub musimy się przeprowadzić i nie wiemy, gdzie przechować meble lub dekoracje.

Wtedy z pomocą przychodzi self storage, czyli miejsce, w którym zmieścisz wszystkie przydatne i ważne dla ciebie rzeczy. Co ciekawe, możesz wybrać luk wielkości, która jest Ci aktualnie potrzebna. Dodatkowo , zawsze jest możliwość obejrzenia pomieszczeń w kilku rozmiarach. Nie wynajmujesz więc przysłowiowego “kota w worku”‘.

Self Storage dla każdego

Tak naprawdę self storage przyda się nie tylko dużym firmom, ale i studentom, osobom prywatnym lub przedsiębiorcom, którzy dopiero startują ze swoim biznesem.

Przeprowadzasz się? Chcesz wyremontować pokój lub mieszkanie? Właśnie wynająłeś swoje pierwsze biuro, ale nie masz jeszcze mebli? A może potrzebujesz nowej przestrzeni na potrzebne przedmioty, ale nie chcesz rozstawać się ze starymi rzeczami, które mają dla Ciebie wartość sentymentalną? W każdej z tych sytuacji self storage jest dla Ciebie.

Przechowanie rzeczy w takim magazynie pozwala oszczędzać nie tylko cenną przestrzeń w domu, ale też pieniądze i Twój czas. Dlaczego? Wykupienie miejsca w specjalnych przechowalniach jest o wiele droższe i często musisz zapłacić z góry ustaloną kwotę za powierzchnię, której i tak nie użyjesz, bo nie masz ilości towaru mogącej ją zapełnić. W przypadku self storage dobierasz wielkość schowka do swoich potrzeb i płacisz tylko za miejsce, które faktycznie wykorzystujesz.

Jak wygląda wynajęcie magazynu w self storage?

To prostsze, niż myślisz. Po prostu wchodzisz na stronę, która zajmuje się wynajęciem takiego obiektu, wybierasz wielkość schowka, przykładowe oglądasz online i dokonujesz rezerwacji – telefonicznie lub mailowo. Najlepiej jeśli odwiedzisz miejsce osobiście, możesz obejrzeć wybrany schowek, następnie podpisujesz umowę, zamykasz na własną kłódkę i korzystasz. Jest jeszcze dodatkowa opcja umożliwiająca dokupienie kłódki, kartonów i innych opakowań na Twoje przedmioty. Dostępne są też usługi dodatkowe, które ułatwiają życie.

Po zakupie schowka otrzymujesz indywidualny kod, który pozwoli Ci w każdej chwili wpaść po swoje rzeczy. Ważne! Każdy samoobsługowy magazyn jest pod ścisłą kontrolą kamer oraz ochrony, nie ma więc możliwości, by jakakolwiek rzecz zginęła, została uszkodzona lub wyciągnięta z Twojego magazynu.

Na pewno ucieszy cię fakt, że są krótkie okresy wypowiedzeń, jeżeli zrezygnujesz z wynajmu magazynu, firma Less Mess Storage może dowieźć pozostawione przez ciebie przedmioty pod wskazany adres.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *