Dlaczego warto zainteresować się Self Storage

Ostatnimi czasy self storage, czyli inaczej samoobsługowy magazyn, to coraz popularniejsza inwestycja w wielu przedsiębiorstwach. Firmy wykorzystują takie miejsca do przechowywania zapasów towaru lub niepotrzebnych w biurze dokumentów. Najważniejsze jest to, iż takie miejsca są bardzo bezpieczne, tanie i przede wszystkim można o każdej porze dnia lub nocy dostać się do swojego schowka. W tym tekście opiszemy, jak dokładnie działa self storage i dlaczego warto zainteresować się wynajęciem magazynu w takim miejscu.

Self Storage – co to jest?

Koncepcja samoobsługowych magazynów powstała w Ameryce i staje się coraz popularniejsza również w naszym kraju. Self Storage polega na tym, że wynajmujemy powierzchnię na hali gdzie wydzielone są osobne pomieszczenia, w różnych rozmiarach i przechowujemy w niej ważne dla nas rzeczy, na które nie ma miejsca na przykład w firmie lub mieszkaniu. Warto wiedzieć, że to bezpieczne rozwiązanie, gdyż takie obiekty są pod ciągłym nadzorem Kontroli dostępu i nadzoru ochrony. Dzięki usłudze Self Storage wiele biznesów może wynajmować mniejsze biura, ponieważ mniej ważne dokumenty czy zapasy towaru przechowują w swoich magazynach.

Dlaczego Self Storage jest tak popularny?

Nasze potrzeby konsumpcyjne z roku na rok rosną. To sprawia, że firmy toną w towarze i dokumentacji. W domach brakuje nam przestrzeni na wszystkie przydatne przedmioty lub musimy się przeprowadzić i nie wiemy, gdzie przechować meble lub dekoracje.

Wtedy z pomocą przychodzi self storage, czyli miejsce, w którym zmieścisz wszystkie przydatne i ważne dla ciebie rzeczy. Co ciekawe, możesz wybrać luk wielkości, która jest Ci aktualnie potrzebna. Dodatkowo , zawsze jest możliwość obejrzenia pomieszczeń w kilku rozmiarach. Nie wynajmujesz więc przysłowiowego “kota w worku”‘.

Self Storage dla każdego

Tak naprawdę self storage przyda się nie tylko dużym firmom, ale i studentom, osobom prywatnym lub przedsiębiorcom, którzy dopiero startują ze swoim biznesem.

Przeprowadzasz się? Chcesz wyremontować pokój lub mieszkanie? Właśnie wynająłeś swoje pierwsze biuro, ale nie masz jeszcze mebli? A może potrzebujesz nowej przestrzeni na potrzebne przedmioty, ale nie chcesz rozstawać się ze starymi rzeczami, które mają dla Ciebie wartość sentymentalną? W każdej z tych sytuacji self storage jest dla Ciebie.

Przechowanie rzeczy w takim magazynie pozwala oszczędzać nie tylko cenną przestrzeń w domu, ale też pieniądze i Twój czas. Dlaczego? Wykupienie miejsca w specjalnych przechowalniach jest o wiele droższe i często musisz zapłacić z góry ustaloną kwotę za powierzchnię, której i tak nie użyjesz, bo nie masz ilości towaru mogącej ją zapełnić. W przypadku self storage dobierasz wielkość schowka do swoich potrzeb i płacisz tylko za miejsce, które faktycznie wykorzystujesz.

Jak wygląda wynajęcie magazynu w self storage?

To prostsze, niż myślisz. Po prostu wchodzisz na stronę, która zajmuje się wynajęciem takiego obiektu, wybierasz wielkość schowka, przykładowe oglądasz online i dokonujesz rezerwacji – telefonicznie lub mailowo. Najlepiej jeśli odwiedzisz miejsce osobiście, możesz obejrzeć wybrany schowek, następnie podpisujesz umowę, zamykasz na własną kłódkę i korzystasz. Jest jeszcze dodatkowa opcja umożliwiająca dokupienie kłódki, kartonów i innych opakowań na Twoje przedmioty. Dostępne są też usługi dodatkowe, które ułatwiają życie.

Po zakupie schowka otrzymujesz indywidualny kod, który pozwoli Ci w każdej chwili wpaść po swoje rzeczy. Ważne! Każdy samoobsługowy magazyn jest pod ścisłą kontrolą kamer oraz ochrony, nie ma więc możliwości, by jakakolwiek rzecz zginęła, została uszkodzona lub wyciągnięta z Twojego magazynu.

Na pewno ucieszy cię fakt, że są krótkie okresy wypowiedzeń, jeżeli zrezygnujesz z wynajmu magazynu, firma Less Mess Storage może dowieźć pozostawione przez ciebie przedmioty pod wskazany adres.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *