NNW szkolne – jak dobrze ubezpieczyć dziecko?

NNW szkolne – jak dobrze ubezpieczyć dziecko

Ubezpieczenie szkolne to potoczne określenie ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka w wieku szkolnym. Polisa jest wykupywana przez szkołę, jednak musisz wiedzieć, że możesz ubezpieczyć swoją pociechę indywidualnie, a tym samym dopasować pakiet do Waszych potrzeb.

Czym kierować się przy wyborze ubezpieczenia dla dziecka?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) zapewnia wypłatę świadczenia za uszczerbek na zdrowiu, gdy dojdzie do wypadku – złamania, skręcenia, zwichnięcia, oparzenia, rany lub innego groźnego urazu. Taką polisę możesz wykupić w szkole – ma ona charakter grupowy, a oferta przygotowywana jest ogólnie dla wszystkich uczniów danej placówki. Istnieje także opcja ubezpieczenia indywidualnego w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym.

NNW szkolne najczęściej chroni przed skutkami zwichnięć i złamań, do których dojdzie w czasie roku szkolnego – na terenie szkoły i poza nią, w trakcie zajęć dodatkowych oraz wycieczek (poza tymi zagranicznymi). Jest to bardzo podstawowa ochrona, a suma ubezpieczenia jest niska. Dlatego też składka wynosi zaledwie kilka złotych.

Rodzice, którzy decydują się na zakup prywatnego ubezpieczenia dla swojego dziecka, mają możliwość dostosowania polisy (jej sumy, zakresu ochrony i dodatkowych pakietów) do swoich potrzeb. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że działa ono przez cały rok, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Dlatego nie będziesz musiał martwić się nagłymi zdarzeniami, także podczas ferii lub wakacji.

Przed zakupem indywidualnego ubezpieczenia NNW dla dziecka zwróć uwagę na:

 • sumę ubezpieczenia,
 • czas oczekiwania na wypłatę pieniędzy,
 • sposób naliczania wysokości wypłaty świadczenia (procentowo lub konkretna kwota za dane zdarzenie),
 • limit wypłat,
 • terytorium, na którym działa ubezpieczenie.

Indywidualne ubezpieczenie dziecka daje także możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe pakiety, np. zwrot kosztów opieki medycznej po wypadku.

Dlaczego warto wybrać NNW szkolne w Nationale-Nederlanden?

Ubezpieczenie NNW dziecka oferowane przez Nationale-Nederlanden działa w Polsce i za granicą. Do jego zalet należą:

 • możliwość wykupienia polisy w dowolnym momencie (nie tylko przy rozpoczęciu roku szkolnego),
 • ochrona działająca poza terytorium szkoły,
 • wypłata stałych kwot za dane zdarzenie,
 • brak limitu wypłat,
 • możliwość indywidualnego dostosowania wariantu polisy,
 • możliwość zgłoszenia zdarzenia online.

W ramach polisy w Nationale-Nederlanden możesz dokupić pakiet medyczny, a także pomoc assistance, w zakres której wchodzą korepetycje, wizyty lekarza w domu oraz dostarczanie leków.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *