Zamykanie konta w banku

W dzisiejszych czasach na rynku kont bankowych coraz to więcej ludzi decyduje się na zmianę swojego rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego . Dzieje się tak ,ponieważ banki walczą między sobą o klienta różnymi promocjami do których na przykład dołączają tablet bądź smartfon etc. W dalszej kolejności stałym klientom „przejadła” się oferta tzn. jest za mało atrakcyjna pod kątem oferowanych przez  bank usług .Dlatego coraz więcej klientów poszukuje ofert kont bankowych ,które są najbardziej dopasowane do ich potrzeb oraz wymagań.

  • Jaki jest Twój powód zamknięcia obecnego konta ?

Po pierwsze musisz wiedzieć dlaczego chcesz zamknąć konto w danym banku .Przede wszystkim oceń czy bank oferuje odpowiednie dla Ciebie usługi oraz po jakich kosztach.  Przed zamknięciem konta najlepiej zrób krótką analizę czy opłaca się Tobie korzystanie z tego banku w którym aktualnie deponujesz swoje środki . Porównaj następnie oferty innych banków ,w których być może znajdziesz lepszą ofertę na którym jest np. darmowe prowadzenie konta , przelewy  „Elixir” za 0 zł itp. Generalnie konto bankowe musi spełniać Twoje potrzeby .

  • Zwróć uwagę na szczegóły ofert innych banków.

Od razu małe ostrzeżenie . Czytaj uważnie oferty promocyjne banków . Przed decyzją zamknięcia bądź przeniesienia konta przeczytaj wszelkie regulaminy dotyczące ofert promocyjnych .Może się to wam wydawać stratą czasu czytając regulamin bądź tabele opłat i prowizji , lecz dzięki temu będziecie wiedzieli co wybieracie , i jakie są koszty usług bankowych oraz na jakich zasadach po upływie terminu promocji .

Należy wspomnieć o tym ,że kiedy zamierzacie zamknąć konto musicie być pewni czy upłynął okres ,w którym możecie bez żadnych kar pieniężnych zamknąć konto . Nie chcecie płacić dla przykładu kilkaset złotych za zamkniecie konta .

Jak zamknąć konto w banku ?

  • Pobierz historię przelewów
  • Zanim zamkniesz konto wypłać bądź przelej środki na inne konto bankowe
  • Udaj się osobiście do placówki banku , bądź złóż formularz zamknięcia konta przez internet
  • Poczekaj ,aż bank zamknie Twoje konto bankowe .Niektóre banki mogą natychmiast zamknąć wasze konto , lecz większość zamyka konto w terminie 30 dni od złożenia wypowiedzenia .

Lepiej niż zamykać konto bankowe jest po prostu przenieść swoje konto do innego banku. Po podjęciu takiej decyzji bank załatwia za was formalności dotyczące przeniesienia konta , co najważniejsze nic was to nie kosztuje . Oszczędzacie czas i pieniądze .

Po zamknięciu bądź przeniesieniu konta bankowego możecie sprawdzić czy rachunek został definitywnie zamknięty .Możecie to sprawdzić przelewając niewielką kwotę na wasz rachunek ,który chcecie sprawdzić .Jeśli środki powrócą – oznacza ,że rachunek został zamknięty .Dlaczego to zrobić ?

Nie chcesz utrzymywać nieużywanego rachunku bankowego nieprawdaż ? J

Reasumując :

Kiedy decydujecie się na likwidacje waszego konta bankowego sprawdźcie oferty banków ,gdzie mają swoje placówki ,bankomaty ,koszty prowadzenia rachunku itp. .Jeżeli nie macie wystarczającego powodu by nie zamykać konta to jest to właśnie sygnał by go zamknąć . Jeżeli posiadacie kartę płatniczą wybierzcie z niej środki . Analogicznie kartę kredytową zastrzeżcie .

Może Ci się również spodoba