Ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby

W ostatnich latach z trwogą przeglądamy statystyki, które świadczą o tym, jak wysoka jest zachorowalność na ,, raka ” różnych narządów, który dziś zalicza się do chorób cywilizacyjnych. I choć medycyna codziennie robi postęp i dzisiaj nowotwór nie jest już  nieuleczalny, niestety ciągle jest powodem śmierci około 96 tys. Polaków rocznie, co stanowi 25% wszystkich zgonów. Niestety prognozy świadczą również o tym, że liczba zachorowań będzie systematycznie wzrastać ze względu na starzenie się społeczeństwa a także częstym narażeniem ludności na kancerogenne czynniki środowiskowe. Na domiar złego, nowotwory nie są jedynym zagrożeniem chorobowym, jakie zagrażają człowiekowi, choć nie ukrywajmy, że najpowszechniejszym. Do poważnych chorób zaliczamy wszystkie stany chorobowe zagrażające w bezpośredni sposób życiu człowieka oraz prawidłowemu funkcjonowaniu jego organizmu.

Poważna  choroba to nie wyrok….

 

Poważna choroba to nie wyrok. Można z tego wyjść. Można dożyć późnej starości. Można cieszyć się życiem… Często takie słowa słyszą osoby poważnie chore, jako pocieszenie.  I jest w nich sporo racji, bo jak już wcześniej zostało wspomniane, nowotwór złośliwy jest dziś chorobą, z której można wyjść. Jest w pełni wyleczalny. Ale… No właśnie, zawsze jest jakieś ,, ale “. W przypadku każdej poważnej choroby bardzo ważne jest, aby została jak najszybciej wykryta, zanim jeszcze wogóle da o sobie znać. Wtedy możliwe jest szybkie i skuteczne wyzdrowienie. Dlatego tak ważne są badania diagnostyczne, które pozwolą szybko wykryć wszelkie zmiany. Kolejne ,, ale ” jest bardziej materialne i dotyczy pieniędzy. Istnieje powiedzenie, że pieniądze szczęścia nie dają i pewnie jest w nim dużo racji, jednak osoba poważnie chora, która w dodatku jest ,, bez grosza przy duszy “, ma znacznie mniejsze szanse na dostęp do różnych metod leczenia, zwłaszcza tych eksperymentalnych, które mogą być dla niej szansą na wyzdrowienie.  Każdy napewno przynajmniej raz w życiu usłyszał o jakiejś charytatywnej zbiórce pieniędzy, która ma dać komuś szansę na wyzdrowienie. Takich osób tylko w Polsce jest tysiące.

Pomocna dłoń…

 

Pomocą w takiej diagnozie chcą służyć towarzystwa ubezpieczeniowe, które w ostatnich latach zwróciły uwagę na fakt, że często osoby ciężko chore są pozostawione same sobie i zdane na pomoc rodziny. Dlatego coraz więcej ubezpieczycieli tworzy oferty dla klientów, chcących zabezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwej choroby. Przed taką chorobą nie można się uchronić, jednak można być przygotowanym na wszystkie koszty jakie w związku z chorobą mogą wyniknąć, a to w bezpośredni sposób przekłada się na szanse na wyzdrowienie. Warto więc zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę po to aby w razie takiej choroby, nie musieć martwić się przynajmniej o pieniądze.

Jak to działa?

 

Ubezpieczenie na wypadek poważnej choroby nie różni sie niczym pod względem formalnym od innych ubezpieczeń oferowanych przez różne towarzystwa. Tutaj przedmiotem ubezpieczenia jest zdrowie ubezpieczonego. W przypadku wystąpienia ciężkiej choroby, ubezpieczyciel wypłaca 100% sumy ubezpieczenia aktualnej, w dniu jej wystąpienia. Ubezpieczyciel określa w umowie wszystkie  choroby ciężkie, których wystąpienie będzie oznaczało wypłacenie środków pieniężnych dla ubezpieczonego. Mogą to być między innymi: nowotwór złośliwy, zawał serca, udar mózgu, niewydolność nerek, zakażenie wirusem HIV. Ubezpieczony może wybrać również rozszerzony wariant ubezpieczenia, gdzie ubezpieczeniu podlegają również m.in. różnego rodzaju oparzenia, transplantacja narządów, utrata wzroku czy choroba Parkinsona

Wysokość sumy ubezpieczenia jest określana w umowie ubezpieczenia i jest niezmienna przez cały okres trwania ubezpieczenia. Wysokość składki ubezpieczenia jest określona przez ubezpieczyciela i uzależniona od wielu czynników, czyli:

  • wysokości sumy ubezpieczenia,
  • częstotliwości opłacania i liczby składek, a także
  • struktury wieku, płci i zawodu ubezpieczających się.

 

Ubezpieczyciel nie zawsze wypłaci nam środki z tytułu ciężkiej choroby….

 

Przedewszystkim trzeba zwrócić tu uwagę na fakt, że ubezpieczyciel napewno nie wypłaci nam ubezpieczenia na te ciężkie choroby, które zostały wykryte i zaczęto już leczenie, zanim jeszcze zostało wykupione ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby. Ubezpieczeniu podlegają jedynie te choroby, które wykryto juz po podpisaniu umowy ubezpieczenia, na dodatek też musi upłynąć odpowiedni czas od momentu podpisania umowy ubezpieczeniowej do momentu wystąpienia ciężkiej choroby. Wszystkie te warunki każdy znajdzie w swojej polisie ubezpieczeniowej, dlatego warto się z nią dokładnie zapoznać. Ponadto, ubezpieczyciel nie ponosi również odpowiedzialności finansowej za ciężkie choroby powstałe na skutek m.in.:

  • działań wojennych, czynnego udziału ubezpieczonego w aktach terroru,
  • popełnienia bądź usiłowania popełnienia czynu zabronionego,
  • wypadku komunikacyjnego, gdy ubezpieczony prowadził pojazd nie posiadając do tego wymaganych uprawnień, w stanie nietrzeźwym, pod wpływem narkotyków, środków odurzających itp.
  • nietrzeźwości, działania środków odurzających, narkotyków, co przyczyniło sie do spowodowania wypadku w wyniku którego ubezpieczony jest ciężko chory,
  • okaleczenia bądź usiłowania popełnienia przestępstwa.

 

Przezorny zawsze ubezpieczony…

 

Ubezpieczenie na wypadek ciężkiej choroby to ubezpieczenie dodatkowe, na które nie wszyscy się decydują. Wielu ludzi jest niepoprawnymi optymistami, którzy nie patrząc na realia uznają, że takie ubezpieczenie jest im niepotrzebne a nie będą przecież ,, wyrzucać w błoto” pieniędzy, bo na nic im się to nie przyda. Jednak życie jest tak zaskakujące, że nikt nie może się czuć całkiem bezpieczny i taka jest właśnie idea ubezpieczeń, które mogą nam udzielić pomocy finansowej wtedy, kiedy najbardziej będziemy jej potrzebować. Dlatego patrząc na ten temat w ten sposób, warto korzystać z ofert ubezpieczycieli i ubezpieczyć się już dziś. A jeśli zdarzy się ciężka choroba, to nie będziemy musieli liczyć na cud, tylko dostaniemy realne pieniądze, które będą dla nas szansą na zdrowie.

 

Może Ci się również spodoba