Co to jest Rachunek oszczędnościowy- rozliczeniowy?

Odpowiadając wprost jest to indywidualne konto bankowe które służy do gromadzenia ,wysyłania oraz otrzymywania środków pieniężnych. Brzmi łatwo i znajomo ?

To prawda ,ponieważ prawie każdy z nas dzisiaj posiada takie konto. Forma takiego „sejfu” jest bardzo bezpieczna dla właściciela konta .Bezpieczeństwo jest bardzo ważne dla dzisiejszych klientów, mają oni pewność , że ciężko zarobione pieniądze są chronione i bezpieczne .

Nie tylko dla samego bezpieczeństwa stosuje się dzisiaj ROR’y .Jest to wygodna forma dostępu do waszych środków finansowych oraz możliwość zlecenia natychmiastowych przelewów w banku bądź za pośrednictwem internetowego konta . Nie mówiąc już o tzw. Bankowości mobilnej –Obsługa klienta w dzisiejszym świecie musi być na bardzo wysokim poziomie .Przez co banki muszą rozwijać swoją ofertę nieustannie by przyciągnąć potencjalnego klienta bądź utrzymać obecnego.

Na co zwracać uwagę zakładając konto osobiste  ???

W sektorze bankowym mamy do wyboru bardzo wiele różnych ofert Rachunków oszczędnościowo rozliczeniowych .Klienci którzy zdecydowani byli na założenie konta ROR  i nie uwzględnili innych opcji ,tylko wybrali ofertę pierwszego lepszego banku – Niekoniecznie postąpili rozsądnie. Dlaczego ?

Ponieważ generalnie chcemy oszczędzać czas ,energię oraz nerwy. Nie mamy w planie zastanawiać się nad wyborem rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego, gdyż po prostu wydaje się nam ,że wszystkie banki oferują to samo. Lecz rzeczywistości taki wybór jest ważny z punktu widzenia opłat, które możemy ponieść.

  • Oceń swoją zdolność do zarabiania pieniędzy. Warto zastanowić się czy możecie sobie pozwolić na założenie konta ROR ,gdzie oferta jest stosunkowo „rozbudowana”. Wynikiem wybrania takiego konta mogą być dość wysokie opłaty za np. utrzymanie konta .Wiele osób nie zwraca uwagi na wszelkie opłaty związane z prowadzeniem takiego rachunku .Wystarczy poświęcić kilkanaście minut na porównanie ofert kilku banków .
  • Sprawdź czy rachunek ,który wybierasz jest oprocentowany. Korzystnie założyć konto gdzie mamy choćby skromne 2,5 % .Gdy nie macie takiego oprocentowanego konta –inflacja sprawia ,że wartość waszych środków spada .Wybór takiego rachunku jest istotny z takiego powodu ,że w dłuższej perspektywie utrzymacie swój kapitał w ryzach i zaoszczędzicie. I dlatego ważne jest by konto ,które założycie mogło pokryć przynajmniej koszty inflacji .
  • Zorientuj się ile kosztuje wysyłanie przelewów internetowych . Jeżeli prowadzisz firmę bądź po prostu masz bardzo dużo rachunków do opłacenia warto zwrócić uwagę na aspekt kosztów przelewów .Suma jaką możesz zaoszczędzić dzięki wybraniu takiego rachunku oszczędnościowego może okazać się całkiem duża w dłuższym okresie .
  • Monitoruj sytuację na rynku . Czasami możecie się zainteresować czy przypadkiem na rynku nie ma bardziej korzystniejszych ofert kont osobistych ,które możecie wybrać .Często też i wasza sytuacja finansowo –życiowa się zmienia ,dlatego ważne by czasem podjąć decyzję o pewnych zmianach .

Reasumując wybierając konto osobiste powinniśmy podjąć przemyślaną decyzję .Warto uwzględnić na koniec gdzie jest najbliższa placówka ,z której możecie pobrać wasze środki pieniężne oraz ile bankomatów jest w pobliżu .Pewnych czynników do uwzględnienia jest całkiem sporo ,dlatego warto zaplanować gdzie ulokować kapitał ; gdyż w dłuższej perspektywie wam to się po prostu opłaci J .

Może Ci się również spodoba