Numer 828 828 828- zastrzeganie karty !

Twoja karta płatnicza została skradziona lub ją zgubiłeś? Nie wiesz co zrobić, aby zabezpieczyć swoje dokumenty? Związek Banków Polskich wprowadził usługę, która pomoże chronić Twoją kartę. Numer 828 828 828 zastrzega nasze wszystkie dane.         W jaki sposób i jak to działa? Czy to darmowa usługa? Czy jednak trzeba za nią zapłacić? Czy naprawdę warto skorzystać z takiego rodzaju pomocy?

 

Jeśli Twoja karta zostanie skradziona lub po prostu ją zgubisz, już nie musisz obawiać się, że ten kto ją znajdzie, wykorzysta ją do złych celów. Od niedawna istnieje system, który pozwala klientom banku ,od razu po kradzieży, zablokować karty.

 

828 828 828 – czyj to numer?

 

Jak już wspominałam, z numeru tego, korzystamy, kiedy utracimy naszą kartę. Numer ten jest jeden, wspólny dla wszystkich instytucji – ma za zadanie zastrzeganie kart płatniczych. Jest to wielkim ułatwieniem, ponieważ numer nie jest skomplikowany i trudny do zapamiętania. Wielką zaletą tego systemu jest to, że można z niego korzystać przez całą dobę. Numer ten funkcjonuje zarówno w Polsce jak i za granicą. Pamiętajmy o tym, że korzystając z tego numery możemy na całym świecie, tak jak już wspominałam o każdej porze, czy to z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego. Bardzo ważne jest to, że system  cały czas jest rozwijany. Powstał on 1 stycznia 2014 roku, dlatego działa bardzo krótko. Uruchomiony został natomiast przez Związek Banków Polskich. Usługa ta, pomaga w rozbudowaniu systemu wymiany informacji. Wzmacnia również bezpieczeństwo bezgotówkowe.

 

Dokumenty zastrzeżone.

 

Jak już wiemy, istnienie numeru 828 828 828, ma na celu zapewnienie ochrony osobom, które utraciły swoje dokumenty. Nie musi to być tylko karta płatnicza, dotyczy to również dowodu, paszportu czy prawa jazda. Ochronie podlega każdy dokument tożsamości.  Jeżeli nie chcesz być osobą pokrzywdzoną i aby na Twoje konto trafiły ewentualne przestępstwa wykonane z użyciem Twoich dokumentów, zadzwoń aby skutecznie ograniczyć możliwości złodziejowi. Dlatego, aby się zabezpieczyć, powinniśmy od razy zastrzec w banku wszystkie swoje dokumenty. Wielkim ułatwieniem jest to, że jeśli nasze dokumenty zostaną skradzione, a my zastrzeżemy je w jednym banku, dzięki temu systemowi, nasz dokument automatycznie zostaje zastrzeżony we wszystkich innych bankach, firmach, instytucjach.

Wykręć numer i…

W systemie tym, funkcjonuje tzw. infolinia IVR. Wykorzystuje ona automatyczne rozpoznawanie mowy. Wybieramy numer i jeżeli uzyskamy połączenie, odezwie się do nas automat. Zostaniemy zapytani o to, w jakim banku mamy założone konto oraz o kartę płatniczą. Po zweryfikowaniu nazwy banku, klient zostaje przekierowany do odpowiedniej infolinii wydawcy. Pamiętaj, jeśli chcemy zabezpieczyć kilka swoich kart płatniczych, niestety należy połączyć się z każdym wydawcą z osobna.

 

Jedynym minusem tej usługi jest niestety koszt połączenia, za który płacimy my. Kwota ta wiąże się z tabelą opłat naszego operatora. System Zastrzegania Kart jest przede wszystkim dla osób, które nie potrafią zapamiętać numeru swojego wydawcy.

Zapamiętaj ten numer ponieważ jest wielkim ułatwieniem i ważnym zabezpieczeniem. Zwiększa ochronę naszych danych osobowych, zmniejsza liczbę przestępstw, umożliwia szybsze odnalezienie dokumentów, a także w przypadku kradzieży, nie dopuszcza do wykorzystania przez złodzieja naszych kart płatniczych.

 

Patrycja Skubisz

 

Może Ci się również spodoba