Karty kredytowe dla firm

Większość przedsiębiorców, musi liczyć się z tym, że prowadzenie firmy wiążę się często z wydatkami. Istnieje możliwość ich zrealizowania, za pomocą kredytu w postaci karty kredytowej. Podczas zakładania własnej firmy, zazwyczaj niezbędny jest wkład własny, dlatego warto zastanowić się nad tego rodzaju pomocą.

 

Własna firma to duża satysfakcja a przede wszystkim ogromne wyzwanie. Jak już wspominałam, zarządzanie firmą wiąże się z inwestycją, jak również zatrudnieniem pracowników, zmaganiami z kontrahentami. W sytuacji, kiedy ktoś spóźni się z zapłatą za usługę, która została stworzona przez naszą firmę, może zakończyć się to problemami            z płynnością finansową, w szczególności na początku naszej działalności, kiedy liczy się każdy grosz. Dlatego, aby zachować stabilność finansową, pomocna będzie odnawialna forma kredytowania.

 

Karta kredytowa czyli elastyczna forma pożyczki…

Na elastyczność karty kredytowej wpływa wiele czynników, m.in. okres                 bez-odsetkowy tzw. grace period. Umożliwia nam, korzystanie z nieoprocentowanego kredytu przez dług czas ( maksymalny okres to 59 dni). Jeżeli zaciągnięte zadłużenie z karty, spłacimy w ostatnim dniu określonego terminu, nie zostaniemy w takiej sytuacji obciążeni odsetkami. Istnieją również dodatkowe usługi, które są proponowane przez banki. Zapewniają nam darmowe ubezpieczenie karty. Ważne jest również to, że nie musimy mieć konta            w danym banku, aby otrzymać kartę kredytową.

 

Banki oferują nam…

Ilość kart kredytowych dla firm jest ogromna. Jednak istnieją trzy najważniejsze profile klienta, dla którego różne czynniki będą oznaczały różną wartość.

  1. „ Klient bez-odsetkowy”/ Grupa I- Zapamiętaj, że to jest taki typ konsumenta, który z karty kredytowej będzie korzystał tylko w ramach okresu bez-odsetkowego. Oznacza to, że taki klient odracza konieczność wydania własnych środków, jednocześnie wobec nikogo nie jest dłużny. Warto zaznaczyć, że kwestia oprocentowania jest tutaj na drugim miejscu.
  2. „ Klient regularny”/ Grupa II- Taki klient, bez względu na dzień, regularnie korzysta z karty kredytowej. Natomiast środki zgromadzone na tej karcie, traktowane są raczej jako dodatkowy budżet. Warunkiem jest jednak zapłata odsetek od kredytu, dlatego w tej grupie oprocentowanie będzie najważniejsze. Jeżeli chodzi o grupę pierwszą i drugą, to obie aktywnie i regularnie posługują się kartą, co umożliwia im brak opłaty rocznej lub jej obniżkę.
  3. „ Klient awaryjny”/ Grupa III- jest to ostatnia grupa, dla której karty kredytowe będą tylko rozwiązaniem awaryjnym, z którego korzysta się jedynie okazjonalnie. W przypadku tego typu klientów, najważniejszą kwestią będą opłaty.

 

Który bank?…

Zwracając uwagę na wyżej wymienione grupy, łatwiej będziemy w stanie dokonać wyboru banku. Dla grupy I więc, najodpowiedniejsze będą banki: Getin Bank oraz Idea Bank. Otrzymamy tutaj trzy karty kredytowe, które będą posiadały okres bez-odsetkowy do 59 dni. Jeżeli chodzi o Mastercard BusinessCard Idea banku, ich oprocentowanie wynosi 17,99 % zarówno dla transakcji gotówkowych jak i bezgotówkowych. Natomiast w przypadku chociażby MasterCard World Business Getin Banku, oprocentowanie dla transakcji bezgotówkowej wynosi 17,99%, a dla transakcji gotówkowych  aż 19,99%.

Przechodząc do grupy II,  najlepszy będzie produkt Raiffeisen Banku, VISA Business Comfort. Karta ta nie posiada grace period, posiada zdecydowanie niskie oprocentowanie dla transakcji bezgotówkowych ( 9,99%). Urozmaicona jest także w dodatkowe elementy jak rabaty, ubezpieczenie, któro gwarantuję spłatę salda zadłużenia w razie wypadku czy śmierci. Jeżeli zależy Tobie na niskich opłatach rocznych lub miesięcznych, weź pod uwagę kartę FM Banku, VISA Silver Business. Pobierana opłata wynosi zazwyczaj 19 złotych. Jeżeli dokonasz jednej transakcji, karta może być zwrócona.

Patrycja Skubisz

Może Ci się również spodoba