Cykliczny przelew bankowy jest łatwy i szybki

Kolejny miesiąc, kolejne opłaty. Błędne koło. Zapewne nie ma na świecie osoby, która lubi płacić rachunki. Ale skoro chcemy żyć wygodnie, korzystając ze wszelkich udogodnień jakie przyniosła nasza epoka, musimy się pogodzić z tym, że nie ma nic za darmo. Bieżąca woda, gaz, prąd, łączność komórkowa – cywilizowany świat. Kto z tego wszystkiego zrezygnuje? Dlatego zabierasz się pokornie za tą znienawidzoną czynność, dusząc w sobie przekleństwa. Wypełnianie druczków, potem stanie w kolejkach, a w dodatku jeszcze trzeba płacić prowizję. Strata czasu i pieniędzy, jakbyś za mało wydawał na same rachunki. Ale przecież od czego jest Internet. Owszem, to lepsze rozwiązanie, ale wciąż czasochłonne. Trzeba się zalogować i wpisywać wszystkie dane, potem jeszcze autoryzacja. A ten czas, który marnujesz na takie żmudne czynności, mógłbyś poświęcić na coś przyjemnego i pożytecznego. Dodatkowo tempo życia wzrasta, trzeba się dostosować. Strumień informacji, które wymagają szybkiego przyswojenia, zalewa twój umysł. Przecież tyle musisz wiedzieć, o tylu ważnych rzeczach musisz pamiętać, także o terminach opłat. Tymczasem twoi dostawcy usług nie ułatwiają ci zadania, każdy rachunek opiewa na inną kwotę i każdy jest płatny do innego dnia miesiąca. Myślisz, że jesteś skazany na takie męki? Nic bardziej mylnego. Przecież jest cykliczny przelew bankowy! To proste narzędzie zapewni ci szybkość i wygodę, której ci brakowało. Co to za cudo? Jeśli chcesz wiedzieć, to zapraszam cię do dalszej lektury.
Jeśli powyższy tekst odzwierciedla twoją sytuację, to wiedz, że istnieją dwa rozwiązania problemu, z którym się borykasz. Aż dwa? Zaiste. Cały czas miałeś je pod nosem, ale nie dałeś im szansy. Dlaczego? Może to przez jakiś lęk przed nieznanym, przyzwyczajenie, strach przed zmianą. Byłeś sceptycznie do nich nastawiony, nieufny. Niepotrzebnie. Zlecenie stałe i polecenie zapłaty,  bo o nich tutaj mowa, są twoimi sprzymierzeńcami, nie wrogami. Jednak w tym artykule skupimy się na zleceniu stałym, czyli wspomnianym wcześniej, cyklicznym przelewie bankowym. Najpierw jednak omówmy różnice między zleceniem stałym i poleceniem zapłaty.
Okazuje się, że wiele osób myli ze sobą oba wymienione wyżej pojęcia lub nie wie nic na ich temat. Być może to także sprawia, że zlecenie stałe i polecenie zapłaty jest wciąż rzadko wykorzystywane. Zaraz jednak rozwieję wszystkie wątpliwości. Zlecenie stałe to przelew, który jest wykonywany automatycznie, regularnie , w określonych odstępach czasu. Zatem sam ustalasz tutaj wcześniej odbiorcę, określoną kwotę, jaką chcesz przesłać i termin przelewu. Zrób to w placówce bankowej lub w przez Internet i zapomnij. Nie będziesz musiał się już martwić o nic, a każdy kolejny przelew będzie wykonywany według podanego wzoru, samoczynnie. A co z poleceniem zapłaty? Otóż jest to rodzaj usługi świadczonej przez twój bank. Skonfigurowanie takiej usługi wymaga tutaj współpracy banku z wierzycielem, czyli twoim dostawcą usług, takich jak : Internet, telefon, gaz, prąd. Aby skorzystać z takiego rozwiązania, musisz wyrazić zgodę na to, aby twoje konto bankowe zostało obciążone określoną przez wierzyciela kwotą. Czyli twój wierzyciel przesyła do twojego banku fakturę za świadczone usługi, a bank sam wypłaca widniejącą na niej kwotę. Wszystko jest w pełni zautomatyzowane i odbywa się regularnie. Jednak w tym przypadku kwota, jak i termin płatności, są uzależnione od przesłanej faktury. Wiesz już na czym polegają obie usługi. Teraz skupimy się na zleceniu stałym i korzyściach jakie płyną z takiego rozwiązania problemu płatności.
Zlecenie stałe wydaje się być idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy płacisz stałe kwoty za dane usługi, z określoną częstotliwością. Dobrym przykładem jest opłata za kablówkę, czy czynsz za mieszkanie (gdy masz zryczałtowane opłaty). Cykliczny przelew jest także użyteczny w przypadku opłat za ubezpieczenie, np. na życie, kiedy masz stałą stawkę i miesięczną stawkę. Skoro wiesz, ile masz zapłacić, i masz pewność, że wysokość opłat nie zmieni się, ustalasz cykliczny przelew i zapominasz o problemie. Możesz także skonfigurować sobie zlecenie stałe, aby oszczędzać gotówkę efektywniej. Co mam na myśli? Chodzi tutaj o regularne przesyłanie swoich pieniędzy na lokatę lub IKE. Dostajesz wypłatę określonego dnia miesiąca, zatem możesz sobie wydzielić z niej dowolną kwotę i ustalić zlecenie stałe, a pieniądze powędrują tam, gdzie będą dla ciebie pracować. Utworzenie stałego zlecenia jest łatwe i szybkie, zwłaszcza przez Internet. Wystarczy jednorazowo wypełnić odpowiedni formularz, wpisując dane do płatności takie jak: data pierwszego przelewu, częstotliwość przelewów, data wstrzymania realizacji przelewów, kwota. Jeśli zdarzy się, że dane ulegną zmianie w przyszłości (podwyżki, zmiana numeru konta dostawcy), możesz zawsze edytować dane przelewu cyklicznego. Oszczędzasz czas, bo możesz ustalić kilka zleceń stałych jednorazowo i nie będziesz musiał siadać do komputera, aby zlecać każdy przelew z osobna, nie wspominając już o osobistej wizycie w oddziale banku, w celu opłacenia rachunków. Nie spóźnisz się już z opłatami i unikniesz stresu. Oszczędzisz także pieniądze. Zero prowizji. Jeśli już, będziesz zmuszony zapłacić przy ustanowieniu zlecenia stałego.
Wydaje się, że wymienione korzyści są wystarczające, aby przekonać wszystkich korzystających z tradycyjnych metod, do skorzystania z cyklicznych przelewów bankowych.  Warto zainteresować się także poleceniem zapłaty, bowiem obie te metody zapewniają wygodę i szybkość. Nie ślęcz więcej nad rachunkami, przeznacz zaoszczędzony czas na przyjemności i ciesz się życiem.

Może Ci się również spodoba