Wypłaty kartą kredytową w bankomacie

Karty płatnicze zostały bardzo dobrze przyjęte. Szybko przyzwyczailiśmy się do płatności bezgotówkowych. Ich użytkownicy bardzo często chwalą sobie komfort i szybkość transakcji, jak również to, że nie muszą ze sobą nosić gotówki. A w przypadku, gdy jednak musimy wypłacić pewną sumę z bankomatu, są one tak powszechne iż to również nie stanowi problemu. Kolejnym dosyć popularnym produktem są karty kredytowe. A co jeśli zechcemy płacić lub wypłacać gotówkę taką kartą? Czy są to duże koszty?

 

Karta kredytowa.

Karta kredytowa jest rodzajem karty płatniczej, na którym będziemy mieli przyznany limit, kiedy to nie będziemy posiadali gotówki na kocie, a będziemy chcieli w dalszym ciągu nią płacić.

Używamy jej do np. zakupów, czyli do transakcji bezgotówkowych, a najlepiej gdy spłacimy w trakcie trwania okresu wolnego od odsetek.

W takim wypadku może się ona okazać bardzo korzystnym wyjściem na pozyskiwanie gotówki. Nierozsądne jej używanie jednak może przynieść więcej strat niż pożytku.

   Czy można wypłacić kartą kredytową gotówkę z bankomatu?

Oczywiście, możemy dokonać takiej operacji na naszym kocie, nie ma żadnych przeciwwskazań  natury technicznej. A czy są jakieś? W zasadzie jedno : koszty.

Każda wypłata środków może być obciążona dodatkowymi opłatami zazwyczaj są one rzędu 7 – 10 złotych. Jednakże, co nie zawsze sobie uświadamiamy, bank może sobie zastrzec, że takie wypłaty z bankomatów będą rozpiczane w inny sposób. Mianowicie, będzie naliczony dodatkowy koszt wartością procentową od wypłaconej kwoty. Tutaj propozycje banków sięgają 3- 5%.

Często też określone są kwoty minimalne tejże opłaty. Kwoty są różne, w zależności od instytucji bankowej. I tak, wypłacając 100 zł zapłacimy 10 zł opłaty, mimo że opłaty mają sięgać 3% kwoty.

Wypłaty z bankomatu a okres wolny od oprocentowania.

 

Mimo, że obowiązuje nas grace period w przypadku, gdy używamy karty do płatności bezgotówkowych, to nie przysługuje nam już do niego prawo jeśli dokonujemy wypłaty z bankomatu. Jeśli podjęliśmy pieniądze z bankomatu, bank zaczyna nam naliczać odsetki od dnia wpłaty.

Dlatego też, należy jak najszybciej zwrócić pieniądze, by nie płacić za to jeszcze więcej.

Banki wychodzą nam naprzeciw w swojej ofercie. Używanie karty kredytowej może się często okazać jedyną opcją. Niekiedy nie mamy potrzeby zapożyczać się, brać kredytu lub też pożyczki, a sama karta kredytowa wystarczy aby spokojnie dokonać wszelkich niezbędnych opłat.

 

Może Ci się również spodoba