Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży

Na pewnym etapie życia, każdy z nas odczuwa potrzeba stałego umiejscowienia się. Wielu z nas decyduje się w pewnym wieku na wyprowadzenie się od rodziców, na kupno mieszkania lub na budowę własnego domu.
Sfera marzeń daje nam się we znaki i gdy osiągamy jedno z naszych szczytnych marzeń zaczynamy się zastanawiać co następnie doprowadzić do finalizacji.
Decydujemy się na kompleksowe umeblowanie naszego mieszkania/domu. Kupujemy drogie przedmioty, laptopa, tablet, telewizor, sprzęt AGD oraz wiele innych elementów, by adekwatnie ozdobić mieszkanie na miarę naszych potrzeb. Natomiast, aby poczuć większy komfort decydujemy się na ubezpieczenie rzeczy, które są naszą własnością, przed różnymi, niespodziewanymi sytuacjami, na które nie zawsze zważamy. Między innymi mowa tutaj o uszkodzeniach sprzętu np. przypadkowe wylanie napoju na klawiaturę laptopa, pożar czy pecha, które nie jesteśmy wstanie przewidzieć – kradzież.
Im bardziej wartościowe mieszkanie tym większe ryzyko, że niestety akurat ta prowincja stanie się punktem docelowym włamywaczy. Jak ku temu uniknąć? Złoty środek nie powstał, chyba że ubogie design zewnętrzny, ale nie o to w końcu chodzi, więc warto się ubezpieczyć przed podobnymi przypadkami.
Ubezpieczenie mieszkaniowe przede wszystkim gwarantuje nam zwrot dóbr materialnych w postaci rzeczywistej wartości danego obiektu włamywaczy.
W zależności od ich kwoty i ceny za wartościowe przedmioty, dzielimy je na trzy grupy.
Pierwsza z nich to ruchomości, z którymi mamy styczność na co dzień w naszym domu i poza nim. Mowa tutaj między innymi o sprzęcie AGD, odzieży, meblach, kartach płatniczych, rowerze, sprzęcie sportowym.
Druga popularna grupa to sprzęt elektroniczny. Z uwagi na swój poręczny kształt i często na samą wartość pieniężną jest to główny produkt, który znika z mieszkań, które są atakiem włamań. Głównie mowa o sprzęcie IT, komputerach, telefonach, konsolach, aparatach czy kamerach wideo.
Ostatnią, najbardziej znaną grupą przez osoby poszkodowane i przez samych włamywaczy są tzw. ruchomości specjalne. Do nich zaliczają się przede wszystkim przedmioty łatwe do przechowania, lekkie, a zarazem majętne. Między innymi biżuteria, wyroby z metali szlachetnych, brylanty i monety.
Ubezpieczenie mieszkania od powyższych sytuacji zależne są od szacowanego majątku mienia. Przed samą decyzją o wybraniu ubezpieczenia należy określić sumę majątku, który bierzemy pod uwagę. Od niej zależne jest przede wszystkim kwota, którą dany ubezpieczyciel wyliczy jako cena za ubezpieczenie oraz jaką kwotę otrzymamy w przypadku poniesienia strat.
Obecnie sama konkurencja biur ubezpieczeniowym na rynku krajowym jest szeroko zróżnicowana, więc wybór samego ubezpieczenia nie jest łatwy, natomiast dzięki adekwatnym witrynom internetowym możemy skorzystać z porównywarki cen, która ułatwi nam wybór ubezpieczyciela wraz z opisem usług świadczonych w ramach określonej ceny.
Przed zakupem danego pakiet warto dobrze się wczytać w regulamin. Nie każde bowiem ubezpieczenie pokrywa w ramach swojej usługi pomieszczenia związane z naszym domem/mieszkaniem np. strych, piwnica, barak. Jeśli przechowujemy w tych miejscach majętne przedmioty typu rower, sprzęt muzyczny itp to możemy spodziewać się nie miłej niespodzianki, gdy pewnego razu zastaniemy brak naszych ukochanych skrzypiec, a nie będziemy wstanie wywalczyć na nie odszkodowania.
W ramach kompleksowej obsługi dla osób bardziej ambitnych, powstały ubezpieczenia, w których w skład wchodzi ochrona naszych dóbr na terenie całego kraju np. torebki, portfela. Podstawową sprawą, aby z niego skorzystać jest dobre zapoznanie się z usługą, którą proponuje dany doradca bądź rozszerzyć pakiet swojej polisy o dodatkowe elementy.

Może Ci się również spodoba