Ranking kont studenckich – najlepsze konto dla studenta

Dzisiaj każdy młody człowiek liczy się z każdym groszem, czy to zarobionym, czy nawet ze zwykłym kieszonkowym od rodziców, a w szczególności, jeśli jest się studentem. W dzisiejszych czasach każde pieniądze mają ogromne znaczenie zwłaszcza, kiedy studiujemy w innym mieście i w zasadzie żyjemy w połowie, a niektórzy nawet całkowicie samodzielnie.

Ale przecież chyba nikt nie chce trzymać pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. W dzisiejszych czasach najlepszym rozwiązaniem na gromadzenie pieniędzy jest konto bankowe. Ale jak wybrać odpowiednie konto, jeśli jesteśmy studentem i każdy grosz ma dla nas znaczenie. Bo przecież konto to także dodatkowe koszty.

Jak wybrać konto bankowe dla studenta?

Czym powinno się charakteryzować najlepsze konto dla studenta? Oprócz tego, żeby było jak najtańsze, a najlepiej całkowicie bezpłatne, w dzisiejszych czasach i z obecnym postępem technologicznym powinno się charakteryzować wieloma nowoczesnymi wynalazkami. Jak wiadomo obecna młodzież bardzo szybko uczy się i rozwija wraz z rozwojem technologicznym i chyba nikt już nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telefonu, a dokładniej smartphone‘a. Jest to nasze prywatne źródło wszelkiego kontaktu i centrum zarządzania wszelkimi naszymi kontami na przykład email, na portalach społecznościowych, czy właśnie kontem bankowym.

Smartphone’y obecnie oznaczają mobilność, czyli wygodę, gdyż możemy mieć wszystko i kontrolować wszystko z jednego urządzenia, a tego, co brakuje najbardziej studentom oprócz pieniędzy to czas. Wiele banków coraz częściej proponuje nam i daje możliwość zarządzania naszymi kontami za pomocą aplikacji, które możemy pobrać na nasz telefon. Taka aplikacja daje nam wiele możliwości, a mianowicie wykonywanie przelewów na inne konta, sprawdzanie stanu konta, zarządzanie naszymi pieniędzmi, płacenie za zakupy i przez internet.

Banki także umożliwiają nam coraz częściej wykorzystywanie telefonów tak samo jak kart płatniczych, czyli w technologii zbliżeniowej NFC. Jest tylko jeden mankament, gdyż nie każdy telefon jest wyposażony w tą technologie i także trzeba posiadać kartę SIM z NFC, którą można dostać u naszego operatora sieci. Kto wie może w przyszłości zamiast telefonów do płacenia będziemy używać wszczepionych pod skórę chipów, bo jak wiadomo już są prowadzone prace z tym związane. Mobilność jest, więc pierwszym kryterium do wyboru najlepszego konta dla studentów.

Ranking kont studenckich – czyli najtańsze konto dla studenta

Tak jak wcześniej wspomniałem konto powinno być jak najtańsze, a najlepiej darmowe. Przy wyborze naszego studenckiego konta właśnie tym powinniśmy się kierować, jako najważniejszą rzeczą. Jest wiele ofert kont bankowych, które nazywają się studenckie, ale wiele z nich jest tylko z nazwy studenckimi, ponieważ nie różnią się niczym innym, niż zwykłe ROR’y i, za które musimy tak samo płacić.

Ważną rzeczą jest, aby czytać regulaminy gdyż, jeśli bank reklamuje jakieś konto, jako darmowe nie koniecznie musi tak w rzeczywistości być. Często, aby konto stało się kontem bezpłatnym trzeba spełnić kilka warunków, które ciężko jest spełnić zwykłemu studentowi. Najczęściej spotykanymi czynnikami do bezpłatności są regularne wpłaty. Niektóre banki nawet wymagają, aby były one na określoną kwotę, a bywa to ciężkie dla kogoś, kto nie posiada stałych dochodów.

Kolejnym czynnikiem może być na przykład stała kwota na saldzie konta, która jeśli zmaleje to zostanie od nas pobrana opłata. Następnie w przypadku przelewów bywa tak, że trzeba je potwierdzić specjalnym kodem, który dostajemy sms’em, który często jest płatny albo jakaś tylko ilość jest bezpłatna lub dostajemy specjalne tokeny lub zdrapki z kodami, za które musimy zapłacić.

Karta płatnicza do konta studenckiego

Kolejną sprawą, na którą trzeba zwrócić uwagę jest karta płatnicza. Rzadko, kiedy zakładając konto nie bierzemy karty płatniczej. Karta płatnicza w obecnych czasach jest nieodzownym elementem jakiejkolwiek transakcji bezgotówkowej. Wcześniej pisałem, że można ją zastąpić telefonem, ale nie każdy ma taką możliwość i nie każdy może mieć na to ochotę. Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę w przypadku karty jest to żeby jej prowadzenie było bezpłatne, żebyśmy nie musieli płacić za sam fakt jej posiadania. Następnie czy wypłaty z bankomatów i transakcje bezgotówkowe są darmowe, bo jeśli dużo będziemy używać karty możemy dużo za to płacić.

Konto studenckie a koszty

Ranking kont studenckichKolejna sprawa to płatności i wypłaty za granicą naszego kraju. Jak wiadomo studentem jest się tylko raz i długo ta sytuacja nie będzie trwała i jak wiadomo każdy chce wykorzystać ten fakt beztroski jak najlepiej, dlatego dużo studentów podróżuje, a w szczególności do innego kraju. Warto dokładnie przeczytać umowę czy bezpłatność obejmuje także taką sytuację. Raczej w sprawie wypłat z bankomatów nie liczyłbym na to, ale w przypadku płatności kartą sytuacja może wyglądać odwrotnie. Kolejna sprawa to bankomaty. Dobrze jest sprawdzić ile dany bank posiada swoich bankomatów, z których będziemy mogli wypłacać gotówkę za darmo.

Czy warto założyć konto studenckie?

Warto także szukać pod kątem wielu dodatkowych korzyści takich jak promocje lub nagrody za założenie konta lub wykonanie jakichś konkretnych warunków na przykład wykonanie operacji kartą na określoną kwotę. Wiele banków także za założenie konta dla studentów proponuje zniżki do kina, teatru albo na bilety komunikacji miejskiej. Niektóre banki nawet oferują nam profity w postaci pieniędzy za uzyskanie określonych ocen z przedmiotów albo uzyskanie określonej średniej.

Przy wyborze konta studenckiego nie warto podejmować decyzji pochopnie, gdyż można wpakować się w dodatkowe opłaty, które poważnie obciążą nasz niewielki budżet. Natomiast, jeśli nie da się uniknąć niewielkich opłat warto kierować się dodatkowymi profitami, które umilą nam życie albo pozwolą zaoszczędzić w inny sposób, a nawet zachęcą do lepszej nauki.

Może Ci się również spodoba