Jak uzyskać lepsze kursy walut w kantorach internetowych?

Kantory internetowe stają się coraz popularniejszą formą wymiany pieniędzy czy miejscem, gdzie można dokonać przelewu zagranicznego. Jednak wielu z nas ma poczucie niepewności czy zyskujemy na tym, czy też tracimy. Co zatem zrobić, aby uzyskać lepsze kursy walut w kantorze internetowym.

Jak dobrze zainwestować w kantorze?

Na walutach możesz sporo zarobić nie wychodząc z domu. Bieganie po kantorach i porównywanie groszowych różnic bywa męczące. Inwestując pieniądze w kantorach internetowych, nie powinniśmy oczekiwać, że zarobimy naprawdę dużą kwotę. Ale w przypadku jakiś gwałtownych zmian na rynku, nie stracimy też wiele. To ważne, bo zapewniamy sobie względną stabilizację. Mamy wówczas zagwarantowane większe bezpieczeństwo. Jeśli chcesz zarobić na swojej walucie, warto więc postawić na kantor internetowy. Cechuje je m.in. mała różnica między kursem kupna a sprzedaży, czego często nie można powiedzieć o zwykłych kantorach. Możesz łatwo się o tym przekonać zestawiając te kwoty ze sobą. Pamiętaj jednak, że musisz spełniać pewne warunki, określone na poszczególnych stronach. Jeśli jesteś w stanie sprostać wymaganiom może mieć jeszcze większe korzyści. Przykładem mogą być kursy nocne, na których może sporo zarobić. Podstawową zaletą kantorów internetowych jest także fakt, że masz stały dostęp do konta i możesz dokonywać transakcji kiedy zechcesz. To pozwala Ci reagować na ewentualne zmiany na rynku. W przypadku tradycyjnego kantoru nie masz możliwości tak szybko dokonać wymiany pieniędzy. A przecież zmiany kursu walut mogę się dokonywać z minuty na minutę.

Jak korzystasz dzięki kantorom internetowym?

Planując wyjazdy lub większe inwestycje, często odkładamy na ten cele pieniądze przez kilka miesięcy, a nawet lat. Wówczas w przypadku wyjazdu za granicę, dokonujecie wymiany pieniędzy w ostatniej możliwej chwili. Musimy mieć jednak świadomość, że w ten sposób możemy dużo stracić. Na naszą niekorzyść działa przede wszystkim fakt, że w takiej sytuacji zmuszeni jesteśmy wymienić pieniądze bez względu na ówczesny kurs walut. Kierujemy się wtedy zazwyczaj opinią, który kantor jest najlepszy lub zdaniem internautów na forach. Pamiętajcie jednak, że sytuacja na rynku nigdy nie jest do przewidzenia. Popularne sondaże mogą znaczne mijać się z prawdę.  Podczas gdy stawiamy na statystyki, w domu czeka na nas prostsze rozwiązanie. Możemy wymienić pieniądze w kantorze internetowym. To zawsze korzystniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie. Pamiętaj, w internecie zawsze kurs jest lepszy, a Ty nie musisz biegać po mieście z kieszeniami pełnymi pieniędzy.

Jakie kantory internetowe są najpopularniejsze?

Skoro już wiemy, że warto postawić na kantory internetowe, musimy wiedzieć, które są najlepsze. Podobnie jak w przypadku kont bankowych, warto poszukać w internecie jakichś zestawień, rankingów, które ułatwia nam wybór. Będziemy mieli wówczas gotowe porównanie kilku kantorów i zyskamy na czasie, który stracilibyśmy na szukanie tego odpowiedniego dla nas. Najpopularniejsze kantory internetowe, to Cinkciarz.pl, Walutomat.pl oraz Internetowykantor.pl. Oczywiście znajdziecie ich w internecie dużo więcej, ale te są najczęściej wybierane przez klientów. Przodują one ze względu na rzetelność, poziom obsługi klienta i terminową realizację transakcji, czyli wszystko to, co powinno być dla Ciebie ważne.

Kursy w kantorach internetowych

Kantory internetowe, podobnie zresztą jak te tradycyjne, zajmują się kupnem i sprzedażą waluty. Fakt, że proponują dużo lepsze kursy walut wynika z tego, że koszty prowadzenia działalności w internecie są dużo mniejsze. Czyli mówiąc krótko, kantory internetowe mogą sobie pozwolić na więcej. Dlatego zawsze w kantorach internetowych będzie mniejszy spread walutowy, czyli różnica między kwotą kupna i sprzedaży. To podstawowa zaleta. Poza tym w każdej chwili możesz porównać kursy walut na poszczególnych stronach kantorów w internecie. W przypadku kantorów tradycyjnych nie masz takiej możliwości. Nie jesteś w stanie sprawdzić różnicy we wszystkich punktach w danym mieście, poza tym zajmie Ci to tyle czasu, że zanim dojdziesz do ostatniego, w pierwszym już zmieni się kurs. Dzięki szybkiemu dostępowi szybko też możesz zareagować na np. skok waluty na rynku.

Co zyskuję rezygnując z kantorów tradycyjnych?

Przede wszystkim zyskujesz na czasie, bezpieczeństwie i oszczędzasz. To chyba najważniejsze. Jeśli chcesz dokonać np. przelewu zagranicznego w banku, to jesteś zdany na kurs walut, który narzuci Ci bank. W przypadku kantoru internetowego nie ma tej zależności, bo zawsze masz korzystniejszy spread. To idealne rozwiązanie także w przypadku kredytów w walucie zagranicznej, np. we frankach szwajcarskich. Dzięki korzystniejszym kursom walut w kantorze internetowym możesz zyskać około 80 złotych miesięcznie. Na przestrzeni kilkunastu czy kilkudziesięciu lat, to ogromne pieniądze.

Jak korzystać z kantoru internetowego?

Aby korzystać z kantoru internetowego niezbędne jest posiadanie dwóch kont – złotówkowego i walutowego. Wówczas mamy do wyboru trzy rodzaje transakcji: wymiana społecznościowa, z rachunku bankowego oraz portfel walutowy. Najczęstszą formą jest wymiana z rachunku bankowego. Wówczas musimy zarejestrować się na stronie kantoru, podając numery rachunków obu kont. Wszystkie dane muszą być ze sobą zgodne. Następnie decydujemy, jaką kwotę chcemy wymienić. Dostajemy dane do przelewu i należy wtedy wysłać przelew do kantoru. Po zatwierdzeniu przelewu na stronie, kantor oczekuje od nas potwierdzenia transakcji po danym kursie. To my nadzorujemy cały proces i możemy potwierdzić transakcję wymiany w momencie, który uznamy za najbardziej odpowiedni, czyli gdy kursy walut będą najkorzystniejsze. Dzięki temu dużo zyskujemy.  Po określonym czasie otrzymujemy na nasze konto przelew w wybranej wcześniej przez nas walucie.

Może Ci się również spodoba