Kalkulator kredytu gotówkowego – aktualne porównanie kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy jest bardzo wygodną formą pożyczki. Głównymi zaletami są tu szybki czas realizacji i stosunkowo mało formalności potrzebnych do jego uzyskania. Bardzo istotny jest też fakt, że możemy pożyczyć pieniądze, na co tylko chcemy. Najlepszy kredyt to tani kredyt.

Jak jednak znaleźć tą najlepszą ofertę, kiedy na rynku jest mnóstwo banków i firm pożyczkowych, które na każdym kroku kuszą nas swoimi usługami na atrakcyjnych warunkach? Rozwiązaniem jest poniższy kalkulator kredytu gotówkowego, który analizuje oferty banków i pokazuje zestawienie najlepszych kredytów gotówkowych. Mówią się, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednak niezależnie od opinii na ten temat, każdemu zdarzają się sytuacje, w których większa gotówka jest bardzo potrzebna.

Porównywarka kredytów gotówkowych jak znaleźć najlepszą ofertę?

Kredyt gotówkowy to jeden z najprostszych sposobów na szybkie zdobycie gotówki – nieraz można otrzymać pieniądze już następnego dnia po złożeniu wniosku kredytowego. Ponadto, gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel (z wyjątkiem wydatków związanych z działalnością gospodarczą).

O wielkości kwoty, jaką możemy otrzymać od banku, decyduje nasza zdolność kredytowa (wartość, która zostaje po odliczeniu naszych stałych miesięcznych wydatków od dochodów) orz historia kredytowa. Największa suma, na jaką możemy wziąć kredyt gotówkowy, to 150 tysięcy złotych. Z bankiem ustalamy też termin uregulowania długu oraz ilość rat. Najdłuższy możliwy okres spłaty to 10 lat. Poza kwotą pożyczki, spłacamy też m.in. naliczone odsetki i prowizję za jej udzielenie. Wysokość oprocentowania kredytu ustala bank i może wynieść maksymalnie 16% pożyczonej kwoty. Możemy też, na podstawie umowy o kredycie konsumenckim, zrezygnować z pożyczki do 14 dni od podpisania umowy. Ponadto w każdej chwili mamy możliwość oddania całej potrzebnej kwoty, bez ponoszenia żadnych kosztów.

Kalkulator kredytów gotówkowych – wybór najlepszego kredytu gotówkowego

Pożyczka gotówkowa to wydatek, który będzie nam towarzyszył przez kilka lat. Dlatego musi być niezwykle przemyślany. Ponadto musimy się wyczulić na pewne chwyty stosowane przez banki oraz ukryte koszty, które czyhają na nas na każdym kroku. Niezbędne jest przeanalizowanie instytucji oferujących najciekawsze rozwiązania. Z pomocą przychodzi porównanie kredytów gotówkowych, którego można dokonać korzystając z zamieszczonego wyżej kalkulatora. Najważniejsze kwestie dotyczące kredytów, które warto poznać nim przystąpimy do poszukiwań oferty idealnej.

Oprocentowanie i koszty dodatkowe kredytu

Najważniejsze kryterium wyboru kredytu, które uwzględniane jest przez kalkulator kredytów gotówkowych to oprocentowanie, czyli cena, którą musimy zapłacić bankowi za pożyczkę. Oprocentowanie rzeczywiste, czyli RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) , składa się nie tylko z oprocentowania nominalnego. Zawiera także inne koszty, m.in. prowizję dla banku, ubezpieczenie kredytu (np. od śmierci klienta), ubezpieczenie na wypadek utraty pracy oraz opłata przygotowawcza, czyli rozpatrzenie wniosku. Ponadto na wysokość oprocentowania mogą wpływać także takie kwestie, jak nasz dochód, stan cywilny, wykształcenie czy wiek.

Musimy mieć też na uwadze, że banki nie wliczają do tej wartości jeszcze pewnych kosztów. Czasem, by udzielić kredyt lub względnie zaniżyć jego cenę, musimy skorzystać z innych produktów lub usług świadczonych przez ten bank, jak np. karta kredytowa, ubezpieczenie itp.

Raty stałe lub malejące

Czasem banki umożliwiają nam wybór rat. Na czym polegają poszczególne formy? W przypadku stałych sprawa jest prosta – co miesiąc spłacamy taką samą kwotę. Czasem jedynie może się ta suma nieco zmienić – wynika to z zewnętrznych czynników ekonomicznych.

Z kolei spłacając kredyt w formie rat malejących, w pierwszym miesiącu płacimy najwięcej. Za to z każdą kolejną ratą oddajemy coraz mniejszą kwotę. Powoduje to, że ostatecznie zapłacimy mniejsze odsetki, niż w przypadku rat stałych. Kiedy pożyczamy niewielką sumę, pierwsza rata jest przeważnie wyższa zaledwie o kilkanaście złotych. Zatem jeśli mamy wybór, warto zdecydować się na raty malejące.

Kilka rad dla poszukujących kredytu:

Punkt nr 1Po pierwsze – warto liczyć. Kredyt to duże zobowiązanie. Na samym początku warto się zastanowić, czy na pewno go potrzebujemy. Gdy już wiemy, że musimy zdecydować się na pożyczkę, musimy jasno sprecyzować swoje potrzeby – po co brać kredyt na 20 tysięcy, którym kusi nas bank, skoro potrzebujemy tylko położyć nowe kafelki w łazience? Warto szukać rozważnie i wybrać najtańszy kredyt. Przyjrzyjmy się też uważnie naszej sytuacji finansowej: zarobkom, rachunkom, miesięcznym wydatkom itp. Musimy mieć pewność, że gdy dojdzie nam jeszcze rata kredytu do zapłaty, to nasz portfel na tym zbytnio nie ucierpi.

Niezwykle pomocny okazuje się kalkulator kredytu gotówkowego, który analizuje dostępne na rynku oferty i uwzględniając nasze potrzeby prezentuje zestawienie kredytów o najniższej racie miesięcznej. Na etapie wybierania konkretnych ofert, kalkulujmy wszelkie koszty, jakie poniesiemy korzystając z konkretnej oferty. Czasem może się np. zdarzyć, że po podliczeniu sumy rat wychodzi nam dużo wyższa kwota, niż teoretycznie powinna zgodnie z podanym oprocentowaniem. To może oznaczać tylko jedno – ukryte koszty. Taką ofertę warto pominąć. Nie bójmy się też zestawień liczbowych poszczególnych banków i ich analizy. Dzięki temu można zaobserwować, że np. warto szukać najniższej raty – ta oferta ma również najniższe oprocentowanie rzeczywiste.

Punkt nr 2Dlaczego porównywarka kredytów gotówkowych ułatwia wybór kredytu? Zapoznając się z konkretną ofertą, nie zrzucajmy na siebie trudu zrozumienia samemu wszystkich informacji zalewających nas w czasem niezbyt zrozumiałym, finansowym języku. Czasem też reklamy przedstawiają nam bardzo korzystną ofertę, która ostatecznie może nas nie dotyczyć (np. ubiegamy się o kwotę wyższą niż ta, o której mowa w reklamie). Dlatego zawsze zadawajmy jak najwięcej pytań osobom kompetentnym w tej kwestii. Przede wszystkim warto prosić o kalkulację rat dla kredytu o interesującej nas wartości. Pomoże nam to zadecydować, czy proponowana pożyczka będzie dla nas korzystna, jaką formę spłacania rat wybrać oraz czy nie kryją się za nią jakieś ukryte koszty.

Punkt nr 3Bądź czujny. Pewnie niejedna osoba, która widząc reklamę niesamowicie korzystnego kredytu, zdziwiła się po wizycie w banku. Jeszcze gorzej, jeśli to zdziwienie nastąpiło, kiedy przyszło do spłacania tej „super” pożyczki. Zawsze bądźmy ostrożni i sprawdzajmy dokładnie każdą ofertę i umowę! Zwłaszcza miejmy się na baczności w przypadku bardzo korzystnych promocji lub kredytów z niezwykle niskim oprocentowaniem. Za takimi ofertami mogą się kryć różne niewspomniane dodatkowe opłaty.

Punkt nr 4Jak korzystać z porównania kredytów gotówkowych? W sytuacjach kryzysowych ciężko wyrzec się pośpiechu, jednak warto dać sobie czas. Przejrzenie ofert różnych banków i dokładne ich przeanalizowanie może trochę zająć. Niemniej lepiej wstrzymać się parę dni np. z kupnem samochodu, niż wpakować się w niekorzystny układ i musieć później spłacać trzykrotnie większą kwotę od tej pożyczonej. Nie popłaca też wypełnianie jednocześnie kilku wniosków w różnych bankach. Każdy wniosek widnieje w Biurze Informacji Kredytowej, którą bank sprawdza przed udzieleniem kredytu. Automatycznie stajemy się mało wiarygodni w oczach kredytodawcy, przez co prawdopodobieństwo otrzymania pożyczki znacznie maleje.

Punkt nr 5U siebie najlepiej. Przeszukując oferty kredytowym różnych banków, nie zapominajmy o naszym. Posiadanie konta w danym banku nie musi oznaczać, że dostaniemy najtańszą pożyczkę. Jednak niektóre banki mają dla swoich klientów specjalne przywileje (jak niższe oprocentowanie lub prowizja). Załatwiając kredyt „u siebie”, stajemy się wiarygodniejszym kredytobiorcą i zyskujemy zaufanie.

Autor tekstu: Agata Rogowska

 

Kalkulator kredytów gotówkowych – ile naprawdę kosztuje kredyt?

Produkty bankowe takie jak kredyt są coraz częściej zaciągane przez klientów banków . Natomiast niewielu z nich zdaje sobie sprawę z ukrytych kosztów takiego kredytu bądź samej konsekwencji zaciągnięcia na np. na ponad 30 lat .Dlaczego o tym piszę ? Ponieważ „drobne” decyzje przy zaciąganiu kredytu mogą wpłynąć na stan Twojego portfela za kilkadziesiąt lat ,jeśli podejmiesz zbyt szybką decyzję już dzisiaj . Kalkulator Kredytu GotowkowegoKredyt jest wspaniałym narzędziem , które pomaga sfinansować ważne projekty , budowę domu , założenie własnego biznesu , kupno mieszkania , wakacje etc. Ale musisz pamiętać ,że wraz z zaciągnięciem kredytu wiąże się spora odpowiedzialność – spłacić kredyt w wyznaczonym czasie spłacić i godnie żyć w trakcie jego spłaty. Tak więc przejdźmy do pierwszej kwestii :

Jak należy wziąć kredyt?

By w ogóle zdecydować się na kredyt musisz mieć oczywiście cel , na który przeznaczysz środki. Nie byłoby zbyt rozsądne wziąć kredyt na tzw. „utrzymanie” się bądź co gorsza na czystą konsumpcję . Oczywiście każdy jest człowiekiem i czasami lubi sobie poszaleć za pożyczone pieniądze , tak czy owak najważniejsze by mieć zdrowy rozsądek .Tak więc cel jest ważny niezależnie od wielkości tego celu do sfinansowania . Najlepiej by było, gdybyś posiadał pewien wkład własny np. na 20 % wartości celu, który chcesz zrealizować. Zaciągniesz mniejszy kredyt , co w rezultacie skutkować będzie mniejszymi ratami oraz większą ilością gotówki w portfelu na koniec miesiąca . Od razu należy przestrzec przed bardzo ważną rzeczą : Bierz kredyt na okres maksymalnie 20 lat . Dlaczego ? Ponieważ unikniesz potężnych kosztów odsetkowych. Zaciągając kredyt powyżej 30 lat a co gorsza bez wkładu własnego okaże się ,że przez pierwsze 5-10 lat będziesz spłacał wyłącznie odsetki kredytu. Analogicznie zwiększony okres spłaty kredytu zmniejsza waszą ratę za kredyt kosztem sumarycznej kwoty do spłaty .

Przed przystąpieniem do wzięcia kredytu najlepiej zrób sobie kilkumiesięczną symulację spłaty kredytu. Tutaj również pomocna będzie porównywarka kredytów gotówkowych. Dlaczego jest to ważne? Jest to tzw. próba generalna. Dowiesz się czy udałoby Ci się spłacać określoną ratę przyszłego kredytu przez następne 2-3 miesiące. Jeśli nie zaburzy to drastycznie jakości Twojego życia ,oraz nie będziesz musiał sztucznie ograniczać wydatków i rezygnować z wielu przyjemności – droga wolna .

Weź kredyt ,którego rata nie będzie wyższa niż 30 % Twoich dochodów bądź wspólnych dochodów (wraz z partnerem ). Jest w zasadzie jedna z najważniejszych kwestii, jeśli myślisz o „normalnym” funkcjonowaniu w czasie spłaty kredytu. Znaczy to tyle ,że w razie czego musisz mieć środki na nieprzewidziane wydatki, a takie się zawsze znajdą. Przeglądając oferty wyświetlone przez kalkulator kredytu gotówkowego wiesz jaka jest prawdopodobna wielkość raty kredytu. Uwzględniając te wyniki w łatwy sposób możesz oszacować zdolność uwzględnienia raty kredytu w domowym budżecie.

Czytaj uważnie i ze zrozumieniem warunki umowy, oraz wszelkie formularze dotyczące prowizji i opłat. Bez pośpiechu , nie ma co się spieszyć przed podpisaniem umowy kredytowej. Nie podejmuj szybkiej i nieprzemyślanej decyzji pod presją czasu.

Nie bierz kredytu w obcej walucie. Dlaczego ? Ponieważ , nigdy nie wiesz jak dana waluta zachowa się za kilka lat. Może utrzymać swój kurs ,ale nie musi . W szczególności , jeśli przypomnisz sobie historie. W 2007 roku przy zaskakująco niskich kursach Franka większość Polaków wzięła kredyty hipoteczne w tej walucie . Nikt nie przewidział wówczas,vże na przełomie 2008 r. nastąpi wielki kryzys na rynku mieszkaniowym. W następstwie kryzysu Frank Szwajcarski „poszybował” w górę a ceny mieszkań spadły. Natomiast kredytobiorcy ze swoimi kredytami pozostali. Rynki walutowe są skrajnie nieprzewidywalne w perspektywie długoterminowej i wątpię by komukolwiek udało się opracować system zdolny coś takiego przewidywać …

Kalkulator kredytu gotówkowego a ukryte koszty kredytu

– Prowizje dla banku . Banki zazwyczaj pobierają dodatkowe opłaty przy zaciąganiu kredytu . Czasami możesz wynegocjować z bankiem korzystne warunki wzięcia kredytu ze zmniejszoną prowizją dla banku. To znaczy jeśli bank poprzez Biuro Informacji Kredytowej dowie się ,że spłacałeś poprzednie kredyty bez opóźnień – możliwe, że przychyli się do zniżek.

– Oferty ubezpieczeń kredytu. Najczęściej takie ubezpieczenie nie chroni Cię przed tym czym powinno . Pamiętaj, że kilkanaście złotych więcej do raty może nie wydawać dużą kwotą w chwili podpisania umowy kredytowej. Jednakże po jakimś czasie z pewnością poczujesz skutki takiej decyzji . Nie twierdzę oczywiście , że wszystkie możliwe ubezpieczenia kredytu są złe . Jeżeli już się zdecydujesz na ubezpieczenie kredytu , przeczytajcie przed czym Cię chroni takie zabezpieczenie ,oraz jakie korzyści możesz otrzymać .

– Oprocentowanie kredytu. Nie może wynieść więcej niż czterokrotność stopy lombardowej ,która wynosi 16% . Zwróć uwagę ,czy w danym roku nie podniosła się przypadkiem stopa procentowa – jeśli tak, to Twój kredyt będzie droższy ,niż uprzednio zakładałeś .

– Koszt przedwczesnej spłaty kredytu. Dowiedz się, ile będziesz musiał zapłacić , jeśli spłacisz kredyt przedterminowo .

Autor artykułu: Mateusz Przymus

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

  1. Łukasz pisze:

    na rynku jest tyle możliwości zaciągnięcia kredytu, że czytanie każdego po kolei i porównywanie ze sobą wydaje się być niekończącą się robotą, a tu z pomocą przychodzą porównywarki. Wystarczy określić wysokość kredytu i okres jego spłaty, a porównywarka znajdzie ten najlepszy i najbardziej korzystny . Bardzo dużo ułatwienie

  2. Jurek pisze:

    Najważniejsze to dokładnie czytać umowy kredytowe. Szczególnie wzmianki o wcześniejszej spłacie oraz RRSO bo ta tych rzeczach niejednokrotnie ludzie się przejechali. W przypadku korzystania z kalkulatorów kredytowych sprawa jest prostsza bo RRSO widnieje tuż przy oprocentowaniu kredytu.